Standard plemene

 

 

 

Textové pole: Podrobněji zpracovaný standard naleznete v anglické verzi našich stránek, kterýžto je převzatý z webu asociace CFA


STAVBA TĚLA má být robustní a zavalitá, na nízkých končetinách (tzv. cobby), s širokou hrudí, dobře osvalená.
TLAPKY mají být velké, silné a kulaté s chomáčky chlupů mezi prsty.
HLAVA je umístěna na silném a krátkém krku a má být kulatá, s klenutým čelem a širokou lebkou, silnou bradou, plnými tvářemi a krátkým nosem s výrazným stropem. Stop je prohlubenina mezi nosem a čelem, v místě kořene nosu a má být umístěn mezi očima, nesmí být vysoko (nad horními očními víčky) ani nízko (pod dolními víčky).
OČI mají být velké, kulaté, posazené daleko od sebe a mají mít otevřený a milý výraz (tzv. pohled malého dítěte, panenky).
UŠI mají být malé se zakulacenými špičkami a s chomáčky srsti uvnitř boltců.
SRST má být dlouhá, s hustou podsadou, jemná a hedvábná (ne vlnitá), kolem krku a na plecích tvoří bohatý límec. Délka a hustota srsti se v různých ročních obdobích liší.
OCAS má být krátký, silný a mohutně osrstěný s lehce zakulaceným koncem.

BARVY:
(Uvádím pouze barvy s tipingem, které chováme my)

STŘÍBŘITÁ ZÁVOJOVÁ (PER ns 12 – činčila-chinchilla-shell): podsada čistě bílá. Srst na zádech, bocích, hlavě, a ocasu s černými konečky (1/8 délky). Nohy mohou být lehce stínované. Brada, chomáčky v uších, břicho, a hrudník čistě bílý. Oči, tlamička, a čenich ohraničeny černě. Nos: cihlově červený. Polštářky tlapek: černé. Barva očí: zelená nebo modrozelená.

STŘÍBŘITÁ STÍNOVANÁ (PER ns 11 – shaded): podsada bílá, krycí srst s černými konečky (1/3 délky) sahající až k bokům, hlava a ocas na vrcholku tmavší a více světlejší až k bílé bradě, hrudníku, břichu, a spodní části ocasu. Nohy by měly mít stejný odstín jako obličej. Celkový dojem musí být tmavší než u činčily (závojová). Oči, tlamička, a čenich ohraničeny černě. Nos: cihlově červený. Polštářky tlapek: černé. Barva očí: zelená nebo modrozelená.

ZLATÁ ZÁVOJOVÁ (PER ny 12 – činčila-chinchilla-shell): podsada od světle medové do jasně meruňkové. Srst na zádech, bocích, hlavě, a ocasu s černými konečky (1/8 délky). Nohy a konec ocasu mohou být lehce stínované. Brada, chomáčky v uších, břicho, a hrudník, světlejší odstín než podsada. Celkový dojem je světlejší než už stínovaných koček díky jemnějšímu tippingu. Oči, tlamička, a čenich ohraničeny černě. Nos: růžový. Polštářky tlapek: černé. Barva očí: zelená nebo modrozelená.

ZLATÁ STÍNOVANÁ (PER ny 11 – shaded): podsada od světle medové do jasně meruňkové s pláštěnkou černého tippingu slábnoucího od boků, obličeje, hlavy a ocasu. Nohy by měly mít stejný odstín jako obličej. Brada, chomáčky v uších, břicho, a hrudník a spodek ocasu, světlejší odstín než podsada. Celkový dojem je tmavší než už zlaté činčily díky větší míře tippingu. Oči, tlamička, a čenich ohraničeny černě. Nos: růžový. Polštářky tlapek: černé. Barva očí: zelená nebo modrozelená.

 

 

 

 

 

---

Copyright © 2006 Gamesha