Něco málo o naší stanici

 

 

 

Textové pole: Aneb, jak jsme ke kočičkám přišli. Popravdě řečeno, kdyby mi někdo před několika lety řekl, že se dám do chovu, tak bych mu klidně věřila, dokonce jsem to i plánovala, ale že by to měl být zrovna chov koček, to bych tedy nevěřila. Moje chovatelské plány se tehdy týkaly pejsků (a ještě jsem se tohoto snu nevzdala J), a pejsek, tedy vlastně fenka, Adélka, byla prvním zvířecím miláčkem v naší domácnosti, bez průkazu původu, rádoby čistokrevná a budete-li si číst v sekci „Rady a porady“ informace k pořízení a výběru koťátka a chovatele, pak vězte, že u štěňátek i jiných zviřátek platí totéž, ale bohužel mluvím (píši) z vlastních zkušeností. Časem jsme s dcerou začali škemrat o kočičku, ale ani tehdy jsem neplánovala chov, stačila by nám jakákoli kočička, klidně z útulku nebo s PP, a nemusela být vhodná k chovu. Ale když přišel manžel, že si tedy pořídíme od známého kočičku a řekl, že si můžu vybrat, jestli chovnou nebo mazlíka, skočila jsem po příležitosti a počkali jsme si na kočičku do chovu. A tak začala naše chovatelská kariéra.

Takže, naše stanice vznikla nedávno, konkrétně 29. června 2004. Prozatím jsme registrovaní v Bohemians Edelkatze e.V., ale chystáme se na brzké zaregistrování v CFA. Jméno naší stanice jsme dlouho a pečlivě vybírali a nakonec jsme se nechali inspirovat jménem hinduistického boha moudrosti a úspěchu, kterým je Ganéša. K chovu chceme přistupovat právě s moudrostí, a ruku v ruce s moudrostí se dostaví určitě i úspěch, který vidíme nejen v pěkném typu miminek, ale hlavně ve zdraví, skvělé povaze a naprosté spokojenosti našich koťátek a také ve spokojenosti všech nových majitelů. A když už jsme u majitelů našich miminek, uvítáme, ba ne my na tom dost lpíme, aby noví páníčci byli ochotní udržovat s námi kontakt a informovat nás o radostech nebo trampotách s „naším potomstvem“.

Bydlíme na východním okraji Prahy, v rodinném domku. Zvířátka žijí společně s námi v domě, jsou členy rodiny a mají přístup do všech prostor, tedy s výjimkou stolů, ledničky a kuchyňské linky (no, vlastně jídelní stůl nám dělá trošku problém přestože v naší přítomnosti by si nikdo z micinek netroufl na stůl hupnout, nicméně v době naší nepřítomnosti se na něm vesele vyvalují – svědčí o tom chlupáky, které tam po nich zůstávají J).

Všechna koťátka od nás odcházejí vybavena průkazem původu, ať už jsou vhodná k chovu a výstavám a nebo "jen" jako mazlíčci. V době odběru jsou 2x očkovaná, několikrát odčervená, naučená čistotě (od maminek) a plně socializovaná (od nás J), což obnáší pečlivé vymazlování hned od jejich narození, zvykání na česání, koupání, fénování, stříhání drápků, čištění oušek apod.

Základ našeho chovu tvoří krasavec a krasavice z chovatelské stanice EUCKER paní Jitky Seichertové, a tímto jí moc a moc děkujeme za důvěru, kterou v nás vložila a za to, že nám pomáhá a radí a vůbec je skvělá, a ručíme za to, že se u nás mají a budou mít její „dětičky“ dobře. Díky.

 

 

 

 

 

---

Copyright © 2006 Gamesha